Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Българинът победи световния №11 Давид Гофен с 6:3, 6:2 и 6:4.

Мачът започна с ранен пробив за Григор Димитров, който поведе 3:0. Белгиецът обаче успя да върне пробива и изравни при 3:3. Нов силен гейм на българския тенисист му осигури преднина от 5:3 и Димитров се възползва, за да поведе със сет - 6:3.

Във втория сет отново имаше няколко пробива, но българският тенисист се възползва от несигурната игра на съперника си, поведе 5:2 и въпреки някои колебания увеличи аванса си, като спечели сета с 6:2.

В третия сет двамата печелеха геймовете си до 3:3, когато Григор Димитров успя да реализира пробив, след което затвори сета с 6:4, като спечели своя победен гейм на нула.

Това бе 10-та поредна победа на българина от началото на сезона.

Съперник на първата българска ракета на полуфинала ще бъде победителят от четвъртфинала между Рафаел Надал (Исп) или Милош Раонич (Кан).

СНИМКА: РОЙТЕРС

"Бях малко пасивен на моменти, но с всяка следваща точка намерих играта си. Доволен съм", каза в интервюто след мача Григор Димитров.