ПРАВО НА ОТГОВОР от Росен Карадашки
Редакцията на "168 часа" публикува следния текст без редакторска намеса, в изпълнение на правото на отговор и не носи отговорност за съдържанието му.
В статии на в. “24 часа” и в. “168 часа” от 23 и 27 януари 2019 г. и техните електронни издания има публикувани неверни факти и данни, които опетняват името и репутацията на Росен Карадашки.
Твърди се, че Росен Карадашки е „подсъдим за заплахи с убийство и изнудване “ и още, че „Двамата (с лицето Стефан Дичев) имат фирма за кредити “. Това не отговаря на истината. Използва се поводът, че за Дичев и неговата дейност се излагат позорящи и съмнителни обстоятелства, за да се пришие към него Росен Карадашки. Категорично невярно е написаното, че Росен Карадашки е „разследван за източването на милиони от фирмата на баща си „Арон Груп“, че „три месеца е лежал в ареста“, че дъщеря на прокурор обвинител е близка с Карадашки. Всичко това може да бъде квалифицирано като откровена лъжа.
Използвам възможността от мое име и от името на моето семейство да опровергая и публикуваното в поредица други статии за семейство Карадашки във вестниците “24 часа” и “168 часа” - общо 15 за период от 2 години, в които манипулативно се отразява сагата около “Мебели Арон”. Разполагаме с факти, данни и документи, които представители на двете медии никога не са потърсили от нас, така както и не са се свързали с нас, за да ни дадат възможност да ги изложим, за да установят, че всъщност нашето семейство е жертва на насилствено отнемане на един успешен бизнес за милиони.
Ювелирната акция на другите съдружници премина през фактическо превземане отвътре на фирмите от групата “Мебели Арон”, изнасянето на документацията от офисите, присвояване на обороти и имущество , закриване на магазините на “Мебели Арон”, източване на складовите наличности чрез безотчетно разграбване на имущества от складовете.
Инструментариумът за разправа с нашето семейство от бившите ни съдружници се обогатява от медийна дезинформация, депозиране на тенденциозни и неверни сигнали към органите на МВР и прокуратурата срещу Карадашки, рекет, набедяването ни в престъпления, заплаха и принуда Карадашки да се оттеглят от фирмите от групата. В отговор на това и за защита на нашите имуществени интереси ние - семейство Карадашки, предприехме редица действия по завеждането на множество съдебни дела, като винаги сме търсили и преследвали постигането на справедлив резултат от възникналите конфликти и спорове по законов ред. Всички заведени от нас съдебни дела са спечелени като съдът е потвърдил нашата правота.
Изброяваме по същество най-грубите неверни публикувани твърдения в поредица статии:
Не е вярно, че през месец ноември 2016 г. Росен Карадашки бил задържан от полицията по повод на водени срещу него разследвания. Истината е, че Росен Карадашки е бил принудително заведен в 1-во РПУ, за да му бъде връчена призовка, като успоредно с това му е бил нанесен побой.
В тази връзка в статии на изданията се твърди, че служителите от 1-во РПУ са били оневинени за нанесения побой. Това не е вярно. Напротив! Побоят от служители на полицията е категорично доказан и документиран по следствено дело на Столична следствена служба при Софийска градска прокуратура.
Не е вярно, че Росен Карадашки овладявал „Арон“, оборотите и имуществото му посредством несъществуващ заем към „Арон Груп“, че изнудвал и заплашвал служители на фирмите, както и самият Константин Генчев, че се укривал от полицията и др. Истината е, че такъв паричен заем в особено големи размери съществува, договорът по него е сключен и подписан лично от Константин Генчев като управител на „Арон Груп“. В това си качество той получава парите, декларирайки , че ги взима за дружеството и задължава дружеството да ги върне. Проведени са няколко документни графологически експертизи, включително и такива от Института по криминалистика към МВР по нареждане на разследващите органи, които категорично доказват истиността на документа, подписа на Генчев и действителността на сделката. В тази връзка не само, че няма обвинения срещу Карадашки, но са снети и всички подозрения за фиктивно източване на Арон. Всички дела, касаещи вземанията по този заем, са спечелени в съда, който е признал правата на кредитора. В резултат има предприети действия на съдебни изпълнители срещу дружеството длъжник. В тази връзка Росен Карадашки никога не се е укривал от полицията и сам е жертва на фалшив сигнал за изнудване от страна на Константин Генчев, компрометирал се вече пред прокуратура, полиция и медии с предходните си лъжливи твърдения за несъществуващ заем. Самото дело за изнудване срещу Росен Карадашки, заведено по сигнал на Константин Генчев беше прекратено от съда и върнато на прокуратурата заради редица нарушения на разследващите органи по водене на досъдебното производство.
Не е вярно, че Рая Карадашка и Стоян Карадашки съставили поредица от фиктивни и увреждащи дружествата сделки, с които ги задължили без знанието на съдружниците в тях, както и че те и Росен Карадашки са главни действащи лица във фалита на мебелна къща „Арон“, а също така че всички те се укриват от полицията. Документи свидетелстват за точно обратното - за действия на другите съдружници, управители и приближени на тях лица, които ощетяват дружеството и го водят към умишлен фалит. Сред тях са изземване на оборотите на магазините, сключване на неизгодни сделки, източване на складови наличности и др.
Не е вярно, че заради действия на семейство Карадашки над 200 служители на фирмите „Арон“ остават без работа. Магазините на мебелната верига са затворени лично от Константин Генчев. Доставките на мебели от заводите в Полша към „Арон“ спират, за да бъдат пренасочени към новите фирми, с които фамилия Генчеви продължава мебелния бизнес. Една от тях е изгрялата точно след затваряне на “Арон” Гала Колеционе. Връзката с Полша продължава да бъде третият съдружник – полякът Артур Каласка, близък приятел на Генчев.
Оставаме на разположение да предоставим пълния обем информация и документи, за да бъде разказана истината за унищожаването на една от най-успешните мебелни къщи в България така, както подобава на истински медии.