Хвърлят се едни 15 млн. в София, за да се запуши една криза, която те сами създадоха
Това, което видяхме в София, е стария модел: хвърляте 15 млн. лв. пари на данъкоплатци от джипката, и не се интересувате какво ще се случи после. Защо тези 15 млн. да отидат при ватманите, а не при медицинските сестри или младите лекари? Този тип хвърляне на хеликоптерни пари просто, за да покриеш една дупка, не работи. Какво правят шефовете на транспортните дружества, които бяха наети от икономическото мнозинство на сегашното управление и на национално ниво? Защо им трябват толкова счетоводители в тези дружества, има ли спестяване? Тези въпроси не се задават. Хвърлят се едни 15 млн., за да се запуши една криза, която те сами създадоха.
Това каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков за решението на правителството да отпусне 15 млн. лв. за разрешаване на транспортната криза в София.
"Радвам се, че Васил Терзиев стоеше изправен, не се наведе. Те се опитаха да го притиснат, да вземат даже тези пари от поправките на пътищата, от възможността да построим детски градини. Това беше първата им идея, но той не се огъна. Аз съм горд с него и мисля, че всички софиянци са горди с него", заяви Петков.
Другият голям въпрос според него, е че тези средства ще трябва да бъдат отпуснати и следващата година за исканото от транспортните синдикати увеличение на заплатите в обществените дружества.
"Питахме и днес Росен Желязков дали, когато хвърлят пари от джипката тази година, дали ще хвърлят пари всяка година, или това е само, за да замажат очите на хората", запита съпредседателят на ПП.
Относно очаквания през юни конвергентен доклад за влизането ни в еврозоната, Петков заяви, че обжалването на президента Румен Радев до Конституционния съд на отказа на председателката на парламента Наталия Киселова да допусне до разглеждане предложения от него референдум, няма да окаже влияние върху доклада.
"Референдумът, както всички знаем, беше противоконституционен. Имаме информация, че докладът ще бъде позитивен", допълни Петков.