Свидетел на инцидента с прегазеното дете в София: Беше нещо страшно, като екшън
За живеещите в района на бул. „Копенхаген” катастрофите не са изключение, а гонките – ежедневие
"Беше нещо страшно, като един екшън”, разказва Петя Георгиева, която е станала свидетел на инцидента с прегазеното на тротоар дете в София.
Детето, което снощи беше блъснато на тротоар в столичния квартал „Дружба”, остава в „Пирогов”. 5-годишното момченце и майка му вървели по тротоара, когато две коли се ударили челно на булевард „Копенхаген”. От силата на сблъсъка единият автомобил се забил в дърво, отскочил и блъснал детето. По първоначална информация до катастрофата се е стигнало след опит за обратен завой и отнето предимство.
Минути след инцидента детето е откарано в Клиниката по детска реанимация на „Пирогов”. Пред NOVA от лечебното заведение заявиха, че момченцето има лицево-челюстна травма, черепно-мозъчна травма и контузии. Какви точно са причините за катастрофата се очаква да стане ясно, след като приключи образуваното досъдебно производство. Досега е ясно със сигурност, че пробите за алкохол и наркотици и на двамата шофьори са отрицателни.
Катастрофата се случва пред очите на Петя Георгиева, която все още не може да се отърси от шока. „Аз щях да бъда третата кола. Защото всичко беше пред очите ми. Беше нещо страшно, като един екшън”, разказва тя.
С каква скорост точно са се движели шофьорите, предизвикали инцидента, тепърва ще стане ясно. Но според пътните експерти със сигурност тя е била доста над позволеното.
За живеещите в района на булевард „Копенхаген”, оказва се, катастрофите не са изключение, а гонките – ежедневие. „Абсолютно всяка вечер след 21 ч. до малките часове – се случват на бул. „Копенхаген” и „Цариградско шосе”, обяснява Теодора Живкова.
Тя и съпругът ѝ са подали първите сигнали до СДВР през 2020 г. Последният е от 16-и септември тази година. Казват, че досега са получили само един отговор.
Потресени от тежкия инцидент снощи, хората настояват да бъдат поставени камери за скорост. „И нарушителите да бъдат глобявани, тъй като не може да се разчита само на патрули на място”, добавя Теодора.
„Няма нужда от някакви законодателни промени, трябва да се предприемат инфраструктурни решения за намаляване на скоростта – или някакви неравности и стеснения, или контрол на скоростта със стационарни камери”, посочи Владимир Тодоров от Асоциация на пострадали при катастрофи.
Най-четени
-
Галерия Как Живков излъга емигрантите, че ще им простят, ако се върнат
Строителни войски 1977 г.: Амнистията на Петре Американеца Службата в която и да е армия по света започва и се развива на голо... Като самия живот... Още в гимназиална възраст всеки донаборник в
-
Галерия Как БКП воюваше с джаза
В първите години след войната в България се разиграва изключителна драма. Въпреки купонната система, мизерията и строгите ограничения, налагани от тоталитарната власт, младежите
-
Галерия Вакарелско овчарче написало химн на Харвард
В края на ХIХ век бедното българско овчарче Стоян от Вакарел успява да надвие в анонимен конкурс цвета на американската образована младеж в Харвард, при това на родния им английски език
-
Галерия Нидерландия под вода, Средиземно море в Созопол
Група смелчаци, между които и внучката на знаменития океанограф Жак-Ив Кусто, ще се впуснат в опасно начинание през пролетта на 2024 г., за да разрешат 6 месеца по-късно един десетилетен спор - коя е
-
Секретно Българи осуетяват убийството на Ататюрк
Каприел Каприелов открива плана за покушението в багажа на свой роднина от Армения Уведомява шефа си в БКП, който докладва в Москва. Тя предупреждава Мустафа Кемал Историк подозира