Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

ГАРАНТ: Новобранецът във Ф1 Витали Петров остана недостижим от Фернандо Алонсо във финалното състезание от шампионата на пистата "Яс Марина"
ИМА сериозни индикации, че в "Рено Ф1" тотално променили тактиката за двамата си пилоти, за да улеснят победата на Себастиян Фетел. След грешката на "Ферари" директорът на френския тим Боб Бел построил нова тактика. Галерии

В това състезание французите нито губеха, нито печелеха за тима си. Но титлата на Фетел, седмица след като с френските мотори "Ред Бул" спечели шампионата на конструкторите, би била още по-голяма реклама.

Промени в движение

С промяната на тактиката възможностите Алонсо да се класира 3-ти или 4-ти и да е шампион, са сведени до 30%. В продължение на близо 20 обиколки испанецът безуспешно правеше опити да задмине втория пилот на "Рено" Витали Петров.

7 тура преди края Бел точно изчисли, че след спирането и излизането от бокса и Кубица ще кара пред Алонсо. Така пилотът на "Ферари" окончателно се прости с титлата си на 83 км преди финала.