Заради стара вражда в социалните мрежи 13-годишни момичета се гавриха с връстничка и снимаха, наказват ги (Обзор)
Заради стара вражда в социалните мрежи момичетата в София били и заснели как се гаврят със своя връстничка. На кадрите, накарали хиляди да настръхнат и коментират през последните два дни, се вижда как я унижават, карайки я да ляга и да коленичи, дори да целува обувките на две от девойките. На няколко пъти е повалена на земята и сритвана, има и шамари и скубане.
Прави впечатление пълната липса на съпротива у момичето. Свидетели са няколко
други деца, които стоят безучастно
Това се разиграва на 22 септември в “Дружба 2”. Две деца са от нашето училище, каза за “24 часа” директорката на столичното 4-о основно Таня Груева, което се намира в “Дружба 1”.
“Потресени сме. Няма как да заметем нещата под килима. Ще вземем всякакви мерки”, емоционално коментира тя. Момичетата много се разкайвали и ходили да се извиняват на бащата на жертвата. Много ридали, но така и не казали точно защо го направили, знае се само, че става дума за стара вражда от социалните мрежи. Първоначално клипът е пуснат в ТикТок, господин от квартала го споделя.
Една от насилничките и участничката, която снима, са ученичките от 4-о. Директорката подчерта, че инцидентът не е на територията на училището, в почивния ден е. “Не ми е ясно накъде отива това поколение”, безсилна е Таня Груева. Всички девойки са шестокласнички и седмокласнички, което означава 12-13-годишни.
Тя се срещнала с момичетата в четвъртък. Това, което снимало, е отличничка.
Умно момиче била и насилничката,
разказа Груева. Родителите веднага се отзовали.
Директорката е разстроена, че случилото се помрачило иначе празничните дни на училището, което чества 50-годишен юбилей. На 6 октомври ще е тържеството в зала 1 на НДК.
Според закона възможните наказания са две -
предупреждение за преместване или преместване в друго училище
“Преместването е прехвърляне от болната глава на здравата и създаване на проблем на другото място”, коментира обаче директорката. Окончателното решение ще се вземе след разговори с педагозите и училищния психолог. Събрал се е и т.нар. координационен механизъм от различни институции - Агенцията за социално подпомагане, Софийската районна прокуратура, ДАЗД, Регионалното управление на образованието. Тече разследване.