След 60 години: без Италия на световно първенство по футбол
Италианският национален отбор ще пропусне световното първенство по футбол в Русия!
Това стана ясно след реванша в баражите от квалификациите в зона "Европа", в който "адзурите" не успяха отново да пробият шведската защита и завършиха 0:0 на стадион "Джузепе Меаца" в Милано.
В първия мач скандинавците с много късмет и рикошет измъкнаха победа с 1:0, което означаваше, че те няма да пропуснат трето поредно световно, а ще играят в Русия.
Цели 180 минути италианците не успяха да вкарат гол във вратата, в която българските национали се разписаха три пъти при победа 3:2 в квалификационната група в София.
Четирикратните световни шампиони ще са единственият отбор, носител на титла, който ще пропусне финалите през 2018 г.
Последното голямо първенство, на което "Скуадра Адзура" пропусна да се класира, беше европейското през 1992 г. - по ирония на съдбата в Швеция.
Още по-голяма ирония на съдбата е, че последното световно, на което Италия не се класира, също бе в Швеция - през 1958 г.