Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Тома Томов: Светът сега е много сбъркан - управлява се от едно процентче олигарси

Навремето Петър Дертлиев ме е канил в политиката, каза по Би Ти Ви журналистът Тома Томов, който е водач на листата на БСП в Благоевград.
Тогава реших че имам много други работи да върша в журналистиката. Сега ме покани Корнелия Нинова. Бях в инициативния комитет за избиране на президента Радев. Оказа се, че има огромна вълна от недоволство, която не се вижда от повърхността. Този алгоритъм "Радев" ми даде възможност да кажа тези 3-4 неща заради които искам да се занимавам с политика, каза журналистът.

Българската управляваща политическа класа цялата трябва да бъде сменена, смята Тома Томов. Второ, има огромно неравенство. Трето, има 2 милиона българи по цял свят, една скайп-България, те няма как да се реализират в България. Имам да свърша работа в политиката, ще стоя, докато я свърша.

Светът в момента се управлява от стотина олигарси в САЩ, в Русия са 90, не знам колко са в Китай, този свят е много сбъркан - едно процентче отгоре и отдолу всички останали, каза още Томов.
По повод атаки от опоненти Томов каза: баща ми никога не е бил шеф на лагера в Белене, бил е няколко години директор на затвора за криминални престъпници, няма нищо, свързано с концлагера. Скромен и почтен човек, нямам никаква причина да се срамувам от баща ми, категоричен бе Томов.

Видео

Коментари