Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Авария остави част от Чехия без ток

Според чешките медии движението на обществения транспорт е бил нарушено Снимка: Pixabay
Според чешките медии движението на обществения транспорт е бил нарушено Снимка: Pixabay

Метрото в чешката столица Прага днес временно спря, а пожарникари спасяваха граждани, блокирани в асансьори. Причината е прекъсване на електроснабдяването заради срив на електропровод, което засегна голяма част от страната, предаде Франс прес, цитирана от БТА.

Чешкият мрежов оператор съобщи в платформата „Екс“, че аварията е продължила няколко часа и е засегнала 8 от 44-те разпределителни подстанции в страната.

„Засегната е по-голямата част от Прага, главно на десния бряг на река Вълтава“, каза говорител на дружеството.

Трите линии на метрото бяха спрени за около половин час, съобщи компанията, която оперира метрото в Прага.

Според чешките медии движението на обществения транспорт е бил нарушено, а производството е било спряно в няколко други региона. Някои магазини са затворили, а болниците са преминали на аварийно електрозахранване чрез генератори.

Видео

Коментари