Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Мароканецът Ашраф Хакими (най-вдясно) се радва лудо, след като е вкарал за 3:2 срещу "Интер". Снимки: Ройтерс

За първи път да победиш, след като губиш с 0:2 в Шампионската лига, отбор, който никога не е падал в мач от турнира, след като е водил с 2:0 - едва ли има по-сладко нещо.

В Дортмунд "Борусия" се пребори за обрат срещу "Интер" до 3:2 във вторто полувреме, когато буквално разпиля гостите.

Те бяха повели през първата част с 2:0 чрез Лаутаро Мартинес и Матиас Весино.

Мароканският десен защитник на "Борусия" Ашраф Хакими обаче реши да вземе главната роля в мача. Той вкара 2 пъти за домакините, а между него се разписа и Юлиан Брандт.

Героят за "Борусия" се радва пред агитката в Дортмунд.

Това стана между 51-ата и 77-ата мин, а като цяло през втората част в половината на дортмундци почти не се игра.

В другия мач от група F "Барселона" се издъни с нулево равенство срещу "Славия" (Прага). Само в 2 други случая каталунският гранд не се бе разписвал в среща от Шампионската лига срещу тим от първенство извън топ 4 на Европа - при друго нулево реми срещу "Бенфика"през 2012 г. и при 0:4 от "Барса" 15 г. преди това.

Каре от "Славия" (Прага) дебне за действията на Линоел Меси при провала на "Барселона".

Голям екшън имаше и в Лондон. Там "Аякс" поведе с 4:1 до 55-ата мин срещу "Челси". След това обаче двама футболисти на холандските гости бяха изгонени и мачът завърши 4:4.

Теми Абрахам си набутва автогол покрай вратаря Кепа Арисабалага, който също вкара топката в своята мрежа в лудия мач "Челси" - "Аякс" 4:4.

В другия двубой от група H "Валенсия" удари 4:1 "Лил".

Група G: "Зенит" - "РБ Лайпциг" 0:2, "Лион" - "Бенфика" 3:1. Група Е: "Ливърпул" - "Генк" 2:1, "Наполи" - "РБ Залцбург" 1:1.