Еколози и зелени са пропуснали да учат икономика в училище
Румънците осъдиха Шеврон за това, че не изпълни заявената програма за сондажи за шистов газ за 74 милиона долара. И там имаше антишистови протести, но властите ги овладяха и не позволиха компанията да ги използва като претекст. Сега в Румъния има поне десет компании с реални планове за добив на количества нефт и газ над това, което страната потребява.
Същите "екоосъзнати" направиха джумбуша тук - Шеврон се оттегли, три компании са блокиране да добиват, две още проучват, но тъй като имат ограничения върху технологиите /в Румъния подобни няма/ вероятността нещо да постигнат са нулеви.
Тази дейност в Румъния генерира много милиардни приходи за икономиката и бюджета. Те растат с 7 процента и се откъсват от нас като доходи.
У нас община Трън се чуди как да наложи по-големи данъци на единствения по-голям хотел и разчита изцяло на субсидии то централния бюджет.
Така е като еколози и зелени са пропуснали да учат икономика в училище.
Най-четени
-
Секретно $160 млрд. спасяват СССР през войната
Москва е изплатила едва 7% от западната помощ През Втората световна война западните съюзници предоставят на СССР огромна помощ за над 160 милиарда долара най-вече чрез договора за ленд-лийз
-
Вдигаме паметници на враговете си, а нашите герои не почитаме
Преди няколко години в Нова Зеландия посетих музея на Първата Световна война. Беше фантастично преживяване. Експозицията е направена така, че се потапяш в атмосферата на войната
-
Ако в интернет имаше българска търсачка, на нея щеше да пише...
Ако в интернет имаше българска търсачка, на нея щеше да пише: Тук не е информация! *От
-
Галерия Комунистите пращат съпругата на Богдан Филов в колиба без ток и вода
Разстреляйте ме заедно с него, искам да го последвам и в смъртта му, плаче тя, когато научава за екзекуцията Евдокия е близка приятелка на царицата и често споделя колко се притеснява за мъжа си Тя е
-
Галерия Кървав Никулден в армията. Млад войник убива 6 и ранява още 6 от караула на Голямата звезда
Млад войник уби 6 и рани още 6 от караула на Голямата звезда на 19 декември 1967 г. Редник Ангел Костадинов изстрелял 55 патрона с автомат "Калашников" по другарите си