Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Продоха на търг московското летище "Домодедово"

Самолет
Снимка: Рixabay
Самолет Снимка: Рixabay

Обявиха търг за московското летище "Домодедово" с първоначална цена почти 133 милиарда рубли, съобщи БНТ. Сделката обаче беше сключена на цена почти на половина на тази.

Купувачът е конкурентното летище "Шереметиево". През лятото държавата отне контрола на "Домодедово" от собствениците, като ги обвини, че го притежават незаконно. А в началото на тази година обявата за продажбата на летището се появи в известен руски сайт за употребявани стоки.

Платформата потвърди, че обявата е истинска. Новите собственици на "Домодедово", притежават около 66 процента от летище "Шереметиево". Според "Форбс" те са едни от най-богатите хора в Русия. Освен с богатството си в родината си са известни и със страстта си към джудото и самбото.

Видео

Коментари