Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Българин е осъден на 10 години затвор, убил жена си при катастрофа във Великобритания

Следствие на катастрофата са ранени още четирима души  Снимка: Pixabay
Следствие на катастрофата са ранени още четирима души Снимка: Pixabay

Във Великобритания осъдиха българин на 10 години и 9 месеца затвор за причиняване на смърт чрез опасно шофиране. 

Подсъдимият е получил съпътстващи присъди за около 5 години за причиняване на тежки телесни повреди. Това се съобщава от местни медии, цитирани от bTV.

Асен Куртев е осъден за това, че при много опасно изпреварване в графство Линкълншър убива собствената си съпруга - 39-годишната Стефка Миткова.

Следствие на катастрофата на 4 март 2024 г. са ранени още четирима души.

46-годишният Куртев е карал група българи на работа в "Джей Зи Флауърс" – голяма компания за цветя и растения.

Свидетелите в процеса - съпрузите Кирил и Галя Рибарови, които били на задната седалка на колата на Куртев, заедно с Димитър Димитров, казали на шофьора да намали скоростта.

Куртев е карал по-бързо, защото е закъснял да ги вземе с около 25 минути и е бързал да навакса закъснението. Според Кирил Рибаров изпреварването на Асен Куртев било "самоубийство, шофиране на камикадзе".

Рано сутринта на 4 март автомобилът на Куртев се е блъснал челно в друга кола, управлявана от 22-годишен шофьор, който получава тежки травми.

Сега българинът може да бъде автоматично депортиран след присъдата си, от която трябва да изтърпи две трети. Той е лишен и от право да шофира автомобил в продължение на пет години след изтърпяване на присъдата.

Видео

Коментари