Позор за "Левски"! Отпадна от лихтенщайнския "Вадуц", чакат оставка на Роси

18.07.2018;

"Левски" напусна вероятно най-срамната страница в историята на представянето си в европейските турнири.

"Сините" биха у дома 3:2 лихтенщайнския "Вадуц", но отпаднаха заради загубата 0:1 като гост преди седмица и повече допуснати голове на собствен терен.

Мохамед Кулибали откри резултата в 25-ата минута за гостите, а 10 по-късно румънецът Серджиу Буш изравни.

Защитникът Аймен Белаид вдъхна надежда за победа с необходимата разлика, като направи 2:1 още в 53-ата минута, но в следващата атака вратарят на "Левски" Полачек, заменил на почивката Митрев, направи груба грешка и Тадич с глава направи 2:2.

Върхът на "синьото" падение бе пропусната от Серджиу Буш дузпа в 75-ата минута.

Все пак "Левски" стигна до пирова победа, след като Кабрал с далечен удар изненада  вратаря на гостите в 85-ата минута.

Така отборът за втори път отпада от втородивизионен отбор ("Вадуц" играе във II швейцарска дивизия), след като през 1992 г. бе отстранен от "Люцерн".

Преди мача бе намекнато, че при отпадане "Левски" ще се раздели със старши треньора Делио Роси. Оставката му се очаква в близките часове.