Снаха, свекър и свекърва са починалите в катастрофата край Пазарджик
Снаха, свекър и свекърва са починалите при тежката катастрофа на магистрала „Тракия“ до Пазарджик, съобщи за „24 часа“ говорителят на полицията Мирослав Стоянов.
Ранени в пазарджишката областна болница са откарани мъж и 10-годишно момиченце. Загиналите са майката, бабата и дядото на пострадалото дете.
Както вече съобщихме, катастрофата е станала снощи около 21.30 ч. в района на 89-ти километър от АМ „Тракия“, непосредствено преди разклона за Пазарджик. Движейки се от София за Пловдив 34-годишната К.З. от Сливен загубила управлението над лек автомобил „Нисан“, когато навлязла в участък със строително-ремонтни дейности. Трасето е обезопасено и обозначено със знаци, табели и светещи бализи. Останалата без контрол кола е навлязла в ремонтираното насрещно пътно платно, а от там е паднала през моста в коритото на река „Елшишка“. От катастрофата возилото се е самозапалило.
Към мястото незабавно са насочени автопатрули на „Пътна полиция“, аварийно-спасителен екип на РСПБЗН-Пазарджик и линейки на „Спешна помощ“. В резултат на инцидента са загинали жената, управлявала автомобила, нейният свекър Ф.А./ 58г./ от ловешкото село Бежаново и 54-годишната й свекърва Е.А. от същото село.
В МБАЛ-Пазарджик са транспортирани съпругът на шофьорката А.З.- 37 г. от Сливен и 10-годишната им дъщеря. Няма опасност за живота им.
Пожарът възникнал от катастрофата е изгасен бързо от пожарникарите, предвид на близостта на бензиностанции наблизо. Според първоначално събраните данни причина за тежкия инцидент е висока и несъобразена с пътната обстановка скорост.
Най-четени
-
Галерия Как Живков излъга емигрантите, че ще им простят, ако се върнат
Строителни войски 1977 г.: Амнистията на Петре Американеца Службата в която и да е армия по света започва и се развива на голо... Като самия живот... Още в гимназиална възраст всеки донаборник в
-
Галерия В казармата Стефан Данаилов кара новобранците да се строят до кокошка
От майка си наследил чувството си за хумор, но загубата ѝ го съсипала Легендарният актьор Стефан Данаилов е имал не малко забавни истории в казармата
-
Галерия Как БКП воюваше с джаза
В първите години след войната в България се разиграва изключителна драма. Въпреки купонната система, мизерията и строгите ограничения, налагани от тоталитарната власт, младежите
-
Секретно Българи осуетяват убийството на Ататюрк
Каприел Каприелов открива плана за покушението в багажа на свой роднина от Армения Уведомява шефа си в БКП, който докладва в Москва. Тя предупреждава Мустафа Кемал Историк подозира
-
Галерия Комунистите пращат съпругата на Богдан Филов в колиба без ток и вода
Разстреляйте ме заедно с него, искам да го последвам и в смъртта му, плаче тя, когато научава за екзекуцията Евдокия е близка приятелка на царицата и често споделя колко се притеснява за мъжа си Тя е