Регистрация

Вход



Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

В случая с Десислава Иванчева има данни за престъпление, но впоследствие цялото нещо беше превърнато в политическа патетика, в истерия. Накрая Иванчева ще бъде превърната в герой. Но не може да е герой човек, който е написал над 300 жалби, който има пълна липса на самокритичност. Онова, което се вижда по медиите, не е това, което реално се случва. И проблемът не е в медиите, а в начина, по който се представят нещата, заяви по Нова телевизия криминалният психолог Росен Йорданов, който бе помолен да коментира криминалните събития през 2018 г.

"Годината не се различаваше толкова като типове и динамика на престъпленията. Чисто статистически сигурно дори са по-малко от предишни години. Затвърждава се обаче трудността за реформа на начина, по който се мисли в системата за сигурност", посочи криминалният психолог. "Трябва тези системи да разберат, че живеят в различна медийна среда от тази през периода на комунизма, когато системата за сигурност е обвита в конспиративност, в тайнственост", каза още Йорданов.

По думите му между обществото и полицията трябва да има по-голямо доверие. Това може да се случи с действията на полицията. "При някои от криминалните случаи през годината МВР се справи добре, в някои - изключително зле, както в случая с шесторното убийство в Нови Искър", добави още той.

„За съжаление няма как да спрем убийствата. Винаги ще има такива случаи. Насилието над жени не е въпрос само на обществена санкция, то е въпрос на психика. Във всеки един от нас спи по един агресор, който в дадена ситуация може да се отключи”, допълни още психологът.