Симеон Втори: Заслужавам ли да ме лишат от моя дом и заставят да напусна Родината?
"Все по-често се питам заслужавам ли да ме лишат от моя дом и заставят да напусна Родината. Питам се и доколко защитено е правото на собственост на всеки български гражданин и на чуждестранния инвеститор от подобни политически продиктувани посегателства." Тези въпроси задава в специално изявление цар Симеон II, публикувано на сайта му. То е по повод решението на СГС на първа инстанция, че дворецът "Врана" не е негов, а на държавата.
Може би много хора не ме познават и мерят със своя аршин. За тях искам за пореден път да заявя, че 55 години съм живял и без тези имоти, казва още царят.
Ето пълният текст на изявлението на Симеон II:
Сърдечно благодаря на всички сънародници, които ни засвидетелстваха своята подкрепа след решението на Софийския градски съд, че дворецът “Врана” не е наша собственост!
Последните няколко дни получих стотици обаждания и мейли от страната и чужбина. Прочетох много статии, интервюта и позиции в социалните мрежи на хора, възмутени от откровените лъжи, които се тиражират за нас. Това искрено трогна мен и Царицата! Много от тях бяха от сънародници, които не познавам лично.
В този мъчителен за нашето семейство момент, когато след 75 години може в една свободна и демократична България да бъда принуден към второ изгнание, тази подкрепа е особено ценна!
Все по-често се питам заслужавам ли да ме лишат от моя дом и заставят да напусна Родината. Питам се и доколко защитено е правото на собственост на всеки български гражданин и на чуждестранния инвеститор от подобни политически продиктувани посегателства.
Може би много хора не ме познават и мерят със своя аршин. За тях искам за пореден път да заявя, че 55 години съм живял и без тези имоти.
Вече се уповавам само на това, че посегателствата над мен няма да останат незабелязани в чужбина, където частната собственост е неприкосновена.
Още веднъж от сърце благодаря на всички за изразената съпричастност!
Симеон II
Най-четени
-
Американци тайно проучват злато в Странджа за над 50 млрд. лв.
В Странджа има залежи от злато за над 50 милиарда лева, довери експерт пред "168 часа". Те се намират по поречията на реките Велека, Резовска, Мечи дол, Катун и Караагач
-
Тъмната страна на Фернандо Магелан
Астрономи от цял свят искат преименуване на Магелановите облаци заради факти, които уличават мореплавателя като брутален робовладелец по време на околосветското му пътешествие Най-големите спътници
-
Галерия 1919 г.: Затворник в софийския с личен готвач и прислужник, излиза за работа с файтон, вечер пак вътре - партита
С пари си издейства да излиза от зандана, вътре се радва на удобства, пие и пее на разкошни вечери с директора и надзиратели Никола Алтимирски - политик и милионер
-
Вземете им телефоните!
ВЗЕМЕТЕ ИМ ТЕЛЕФОНИТЕ! Басейн в луксозен хотел. Около него са налягали хора на видима възраст между 30 и 40 години. Пият фрапе, говорят си, радват се на почивката
-
Библиотекарката не знае нищо за Еклезиаст, чела е "Село Борово"
Добре, не трябва да придиряме на нашите сънародници. На "Стани Богат" се явяват радушно усмихнати жени, назначени за библиотекарки някъде в България. Те са стопанки на "културата" и получават заплати