Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Стойка Кръстева триумфира на олимпийските игри в Токио и стана първата българска боксьорка с шампионска титла от най-големия спортен форум. СНИМКА: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG

Стойка е златна! Българската боксьорка спечели втора олимпийска титла за България от игрите в Токио!

Стойка Кръстева спечели финала срещу Бусе Наз Чакъроглу (Турция) в категория до 51 кг. на олимпийския турнир по бокс и триумфира в "Кокугикан Арена". Стойка спечели безапелационно срещу поставената под №1 в схемата и №1 в световната ранглиста туркиня с 5:0 (30:27, 30:27, 29:28, 30:27, 30:27) съдийски гласа.

35-годишната Кръстева е първата българска боксьорка олимпийска шампионка. В Токио тя влезе в историята, носейки първото ни олимпийско злато в бокса при жените.

Стойка Кръстева (в синьо) атакува туркинята Чакъроглу във финала в категория до 51 кг. в бокса на олимпийските игри в Токио. Кръстева стана първата българска боксьорка с шампионска титла от най-големия спортен форум. СНИМКА: ЛЮБОМИР АСЕНОВ, LAP.BG

Това е общо пета олимпийска титла за България в бокса. Досега на олимпийския връх бяха стъпвали Георги Костадинов (Мюнхен 1972), Петър Лесов (Москва 1980), Ивайло Маринов (Сеул 1988) и Даниел Петров (Атланта 1996).

Това е и общо пети медал за България на игрите в Токио.

Преди това спечелихме злато на Ивет Горанова (карате), сребро на Антоанета Костадинова (спортна стрелба) и бронзови медали на Тайбе Юсеин и Евелина Николова (борба).