Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Габриела и Стефани Стоеви

Габриела и Стефани Стоеви регистрираха втора поредна загуба на турнира по бадминтон на олимпийските игри в Токио. Българките отстъпиха пред номер 3 в света и втори поставени в схемата в Япония Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай) с 18:21, 15:21 за 44 минути.

В първата част китайките дръпнаха с 14:9, но българките не се предадоха и изравниха до 18:18. Последваха обаче 3 поредни точки за азиатките, с което те затвориха гейма. Чън и Фан, които са световни шампионки от 2017 г., взеха и втората част, затваряйки мача.

В първия си мач сестри Стоеви отстъпиха пред петите в световната ранглиста Ким Со-йон и Кон Хи-йонг (Република Корея) с 23:21, 12:21, 21:23 за 70 минути.

В последния си мач от групата българките, които вече нямат шанс да продължат в следващата фаза, ще играят срещу номер 8 в световната ранглиста Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд).

Дотук двойките от Китай и Република Корея са с по две победи, а сестри Стоеви и тайландките имат по две загуби.