Без Иван Костов на опелото на Васил Гоцев (Снимки)
Някогашният премиер Иван Костов не беше забелязан на опелото в столичния храм "Света София" на бившия министър на правосъдието и правната евроинтеграция в кабинета му Васил Гоцев, който почина на 89-годишна възраст.
Част от министрите от кабинета "Костов" дойдоха да кажат последно сбогом на своя бивш колега - Екатерина Михайлова, Вилхелм Краус, Валентин Василев, Муравей Радев. Сред опечалените бяха и съпругата на бившия парламентарен шеф Йордан Соколов - Ева, Ралица Негенцова, Асен Агов, музикантът Кирил Маричков, Румен Ненков и други "сини" активисти.

Васил Гоцев е роден на 21 юли 1929 година в София. Завършва право в Софийския университет "Климент Охридски" през 1951 година, след което работи като адвокат в Перник и София. От 1986 година преподава гражданско право в Софийския университет.
Гоцев става член на възстановената Демократическа партия, част от Съюза на демократичните сили, и от 1991 година е избиран три пъти за народен представител. От 1997 до 1999 година e министър на правосъдието и правната евроинтеграция в правителството на Иван Костов. От 2001 до 2011 година Васил Гоцев е съдия в Конституционния съд от квотата на Народното събрание.

