Украйна: Нaсърчаваме България също да даде своите самолети МиГ-29
Украйна насърчава България също да даде своите самолети МиГ-29, след като Полша и Словакия дадоха такива. Това заяви в интервю пред БНТ говорителят на Министерството на отбраната на Украйна Юрий Сак.
По думите му Украйна, която се подготвя за своята пролетна офанзива, има нужда да подсили Военновъздушните си сили, които осигуряват въздушно прикритие на наземните операции. Украинските въоръжени сили водят тежки боеве в Бахмут и Авдеевка, където всеки ден, по негови думи, убиват между 900 и 1000 руски военни, използвани от въоръжените сили на Русия като "пушечно месо", смята той.
Призна, че украинците също дават жертви. Въпросът за самолетите, според него, е сходен с този с танковете, когато страната за първи път поиска тежко въоръжение от съюзниците си миналата година. Постепенно съюзниците, обясни Сак, от съветски тип танкове са започнали трансфер на западни образци въоръжение.
Най-четени
-
Криминален архив: Как Георги Илиев погреба Фатик до баща му в бял ковчег
Шефът на "ВАИ холдинг" Георги Илиев, борците Боян Радев и Димитър Джамов и още около 150 близки, приятели и бизнеспартньори погребаха убития Филип Найденов– Фатик на 21 август 2003 г
-
Галерия Ето кой измисли, че българите били само една шепа народ
Руснакът Александър Дмитриевич Чертков (1789-1858) първи пуска в ход измислицата, че българите на Аспарух, които през 680 г. създават държава на юг от Дунав, са една малка орда
-
"Максиме, ако не беше напуснал генералската дъщеря, щеше да си народен артист"
За системата на театъра мога да кажа само това, че не е мръднала от соца, по отношение на политкоректност, връзкарство и раболепие. Нарочват се за “вся и всьо” определени творци и те “колят и бесят”.
-
Галерия Строго секретни сателитни снимки
Местата, на които няма карта, крият военни бази, ядрени обекти, резиденции и добре охранявани затвори Въпреки повсеместната дигитализация на земната повърхност все още има някои области на Земята
-
Защо синът на Станко Тодоров - Калин, да се изказва за картина на Джаксън Полък?
Защо синът на Станко Тодоров... Калин... да се изказва за картина на Джаксън Полък? Защо? Полък не е шивач... От