Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Боряна Калейн

Родната грация Боряна Калейн спечели златния медал във финалите с обръч на световната купа по художествена гимнастика в София.

Тя изигра стабилно съчетание с няколко дребни грешки. Въпреки това гимнастичката се представи най-добре от всички във финала и успя да надвие конкурентките си с оценка от 26.150 точки.

Анастасия Салос от Беларус грабна среброто с 26.100 точки, а трета остана вицесветовната шампионка Линой Ашрам. Представителката на Израел е със същата оценка, но взе бронзовия медал в надпреварата заради по-малко точки за изпълнение.

Вчера Линой Ашрам победи в многобоя, а Боряна Калейн остана втора. След първите два уреда гимнастичката от "Левски-Триадица" водеше, но израелката успя да я изпревари във втория състезателен ден, когато и двете допуснаха неточности при представянията си с лента и бухалки.

Катрин Тасева остана пета, а днес участва във финалите на топка и бухалки.