Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Хърватският национален отбор подобри постижението от 1998 г. и се класира за финала на световното първенство по футбол в Русия.

След като преди 20 години тимът от бившата югославска република завърши трети на мондиала във Франция, сега си осигури най-малко второ място.

В знаменит мач на московския стадион "Лужники" хърватите губеха на полувремето 0:1 от Англия, но успяха да изравнят след почивката и да вкарат победен гол във второто продължение.

Негов автор в 109-ата минута беше Марио Манджукич, който малко преди това се контузи и бе на път да напусне.

Англичаните откриха резултата още в 5-ата минута от пряк свободен удар, изпълнен прекрасно от Киърън Трипиър.

Преди почивката хърватите сякаш не се бяха възстановили от двата поредни мача преди това, спечелени от тях след продължения и дузпи.

След почивката обаче момчетата на треньора Златко Далич установиха пълен контрол и не само изравниха в 68-ата минута чрез Иван Перишич, но и изпуснаха да решат мача още в редовното време.

Пак Перишич удари и гредата, а поне още три-четири пъти хърватски футболисти бяха в позиции, удобни за гол.

Но пък така радостта им беше още по-сладка, а за англичаните остана поредно разочарование, че и след това световно "футболът няма да си дойде у дома", както се пее в популярната напоследък песен.