Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Световният шампион Германия тръгна с грешния крак в защитата на титлата отпреди четири години още в първата стъпка на руска земя.

Играчите на мексиканския национален отбор повториха, макар и в групите, подвига на Пеневата чета от 1994 г. и надиграха действащия носител на купата с 1:0.

Това бе първата победа за "ацтеките" над Бундестима в историята.

Единствения гол още преди почивката вкара Ирвинг Лосано в 35-ата минута след скоростна контра по левия фланг.

Крилото получи топката на скорост, финтира Жером Боатенг и със силен удар в близкия ъгъл на вратаря Мануел Нойер откри резултата.

Германия няма загуба от Мексико в досегашната история на мачовете помежду им.

39-годишният Рафаел Маркес стана третият в историята след сънародника си Антонио Карбахал и германеца Лотар Матеус, който е играл на пет световни първенства.

ГЕРМАНИЯ - МЕКСИКО 0:1 (0:1). Голмайстори: Ирвинг Лосано (35). Съдия: Алиреза Фегани (Иран). Жълти картони: Томас Мюлер, Матс Хумелс; Ектор Морено, Ектор Ерера.

ГЕРМАНИЯ: Нойер, Платенхард (79-Гомес), Хумелс, Боатенг, Кимих, Кедира (60-Ройс), Кроос, Дракслер, Йозил, Мюлер, Вернер (86-Бранд).

МЕКСИКО: Очоа, Гаярдо, Морено, Аяла, Салседо, Ерера, Гуардадо (74-Маркес), Лаюн, Вела (58-Алварес), Лосано (66-Хименес), Ернандес.