Живеем в кочина
Днес ми писаха колегите от БТВ с покана - да коментирам в събота новите тарифи за синя и зелена зона в София.
Понеже от седмица и нещо това ми е тема, реших, че може би има какво да кажа. Помолих за малка отсрочка, в която да видя как съм с времето - знаете, че утре е концерта на Мери бойс бенд с оркестър, който имах честта да оркестрирам, в неделя пък съм в юбилейния сблъсък в Асикс арена.
Седнах и се замислих...
Да отида. Да кажа какво мисля...
Вие това го знаете. Заради мнението ми, което е простичко, ме направихте на пиян морков.
Да кажа, че първо се предлагат алтернативи, а после се правят наказателни акции - това също го знаете, отново ще ме изкарате я човек на Пеевски, я дебел, я тъпанар, я "A TI KAKVO SI NAPRAVIL ZA SOFIQ VE".
Да кажа, че и в момента ако не сте си купили месечна карта, буферните ви паркинги ви струват по над 2 лева на час, пак ще кажете - "А КОГАТО БЕШЕ СЪВЕТНИК И ИЗЛАПА SOPSIDIQTA НА КЛЕТА МАЙКА СОФИЯ".
Да кажа, че това решение ГЕРБ го бленуваха още преди 10 години, но не можеха да си намерят идиот, който да го вкара вместо тях - тук пак ще ми обясните, че съм тъпанар...
Заради това мое говорене завчера моя бивша колежка от сайта, в който работех започна да лайква всички турбо обиди по мой адрес.
Други хора, които изключително силно съм подкрепял взеха да ми говорят, че съм изчаткал.
Помислих и писах на колегите. Благодарих им, че са се сетили за мен.
И отказах.
Няма смисъл повече да се говори. По никаква тема.
Каквото и да кажете, ще попаднете в малоумния кръговрат - "Или си с нас, или си с Пеевски".
Нищо, че те бяха с Пеевски до оня ден. Сега в момента тренда е друг...
Няма смисъл да говоря това, което мисля.
Нито има смисъл да го казвам по телевизията, за да се упражнявате после дали съм дебел или съм на Оземпик, дали съм комунист или съм слуга на ГЕРБ и дали съм русофил или съм ваксиниран укрофа**ст.
За това ето какво...
Днес има протест срещу цените на зоните. Няма да отида на него.
Има и протест за правосъдие и срещу ареста на кмета на Варна. Няма да отида и на него.
Но вие идете. И, като отидете, се огледайте хубаво.
Вижте кой най-много ще се снима там и по това кой най-героична поза заема, ще разберете колко е важен.
Така, както Киро Хайделберга имаше идея да закрива държавни театри (на една среща с културтрегери го сподели това, аз бях там), а после отиде геройски да защитава Народния театър, че да се снима сред тълпата.
Живеем в кочина.
Но кочината не я създаде нито Бойко, нито Пеевски, нито баба ми.
Кочината я създадохме ние.
Първо се кефехме на Сталин. После на Брежнев. После комунизма падна и се кефехме на Виденов, че бил много честен.
После на мутрите, че били силни и красиви.
После на чалгата.
И така, без да се усетим, създадохме една кутия, пълна с вредни газове.
Защото ние не мислим, а пърдим през главите си.
Вследствие на тия зловонни ментални газове се родиха нашите лидери. Те са нашата обществена пръдня...
А аз ще продължавам да пиша. Колкото и да ме псувате, колкото и да ме наричате (как беше, мила ми ексколежке от сайта, в който работехме заедно) дебил. Или пък побъркан, тъпанар, боклук, слуга на MAFIQTA, протеже на Пеевски, гербил, комонизд.
Ще пиша, но очевидно нямам какво да ви кажа.
А вие, колеги от медиите, спрете да каните едни и същи 6 човека, ако искате да имате нещо различно.
На ваше място, в знак на протест бих спрял напълно политиката от сутрешните ви блокове.
Най-хубавите минути на Панорама например почти всеки път са, когато моят приятел Бойко Василев покани някой писател или музикант или актьор или режисьор.
Ето това би било отлично решение.
Да знаете - тия нещастни тъпанари, родени от нашата ментална пръдня ще умрат тутакси, ако спрете да им обръщате внимание.
А дотогава...дотогава ще я караме така. С розови прасенца на площада срещу MAFIQTA...
Май това е всичко от мен. Снощи гледах Хамлет в Театъра на армията.
Хамлет каза - "Да бъдеш или да не бъдеш - това е въпросът".
Аз питам - "Ако не сме били, как може да бъдем в бъдеще"?
(От фейсбук)

