ГДБОП разследва "фабрика" за фалшиви новини около смъртта на Магдалена от Хасково
Отделът по "Киберсигурност" на ГДБОП започва разследване на "фабрика" за фалшиви новини, свързани със смъртта на 18-годишната Магдалена от Хасково, съобщи bTV.
През последните дни родителите в Хасково са притеснени и заради появилата се в социалните мрежи информация за списъци, в които се твърди, че фигурират имена на ученички от същото училище. Твърденията са, че момичетата са принуждавани да участват във видеа, включително с нецензурно съдържание, а после клиповете били разпространявани в така наречената "тъмна мрежа" в интернет. В понеделник полицията започна проверка по тези твърдения.
Не е ясно обаче дали разследванията са във връзка с тези списъци, или с нещо друго.
След убийството на Магдалена от Хасково полицията проверява твърдения за сексуални престъпления в тъмната мрежа с момичета от града.
В полицията са образувани две нови проверки, една от които е за публикации в социалните мрежи за сексуални престъпления с момичета от Хасково, в която е замесено и името на убитата Маги.
От МВР апелираха, всеки който има данни за подобни престъпления, да ги сподели с разследващите органи.