Сигурно е на 99%, че ще положа клетва като депутат, ще водя групата в парламента
Ивелин Михайлов, лидерът на партия "Величие", която влиза в парламента след решението на Конституционния съд за частично касиране на резултатите от изборите на 27 октомври 2024 г., заяви в ефира на Би Ти Ви, че 99% е сигурно, че ще положи клетва като депутат.
По думите му – решението е негово, но има фирми, от които трябва да се освободи, за да може да бъде коректен към закона.
„Трябва да намеря начин до неделя всички тези неща да ги реша. Надявам се, аз да съм водачът на групата, която ще имаме в парламента", заяви Михайлов.
Според него всичките тези 10 човека ще останат до клетвата.
"Ще имаме наша отделна парламентарна група. Имаме 10 човека, с които законът ни позволява да имаме такава. Вече нататък – винаги на някой човек може да му бръкнат в психиката. Да го уплаши с нещо. Бойко Борисов и Делян Пеевски са хората, за които виждаме, че правят неща, които не могат да се правят в една демократична държава", коментира Ивелин Михайлов.
„В предното народно събрание – лично и аз съм имал посланици от тях, въпреки че не съм бил в парламента. Но посланията са били в тази посока – нашата парламентарна група да им даде хора, които да гласуват за тях, и да ги подкрепяме скрито", посочи още той.
По думите му имената на тези посланици не са познати за широката общественост.
„Делян Пеевски и Бойко Борисов ги приемайте като едно. Те двамата ги изпратиха. Те имат игра, в която винаги единият се прави на добър, а другият на лош", заяви Михайлов.
Той посочи, че два пъти е получавал предложения. Отказа да каже кои са пратениците, не ги бил дал и на прокуратурата, но сезирал по-висшестоящи от нея - европейските и американските служби. Засега обаче нямал отговор от тях. Но обеща, че до една година ще промени държавата и призова и бТВ да му помага - тоя щял да им праща сигнали с доказателства и те да разкриват пред публиката злоупотребите. Така за година щял да оправи България.