Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Килиан Мбапе

Франция победи 2:0 Мароко във втория полуфинал на световното в Катар на стадион "Ал-Баит" и ще играе в неделя срещу Аржентина за титлата на стадион "Лусаил"

Ден по-рано загубилият Мароко среща Хърватия в мач за третото място.

"Петлите" бързо-бързо откриха резултата чрез левия бек Тео Ернандес, който в 5-ата минута посрещна с красива странична ножица отбитата след удар на Жиру топка.

Мароканците опитаха да отвърнат на удара, но в 16-ата минута след грешка на защитник Жиру изскочи сам срещу вратаря Буну. Мощният му удар обаче срещна страничната греда.

В 34-ата минута отново Оливие Жиру имаше шанс да удвои преднината на "петлите", но пак не успя от удобна позиция.

Юсуф Фофана му даде хубав пас в наказателното поле, но деветката би над и встрани от вратата.

Малко преди почивката мароканците опитаха бърза атака, при която Ибрахима Конате успя с шпагат да избие.

След последвалия корнер играч на Мароко стреля със задна ножица, но вратарят Лорис и гредата спасиха французите от гол.

Второто полувреме започна с натиск на северноафриканците, като се стигна до две-три сериозни разбърквания пред френската врата, но не и до гол.

Особено остри бяха пробивите по дясното крило на мароканската атака, където Мбапе не се връщаше много в защита и оставеният сам Тео Ернандес изнемогваше.

В 76-ата минута резервата Хардала се промъкна през центъра, като излъга половината френска защита, но отново бе блокиран и не стигна до удар.

В 80-ата минута като че ли действащите шампиони си осигуриха втори пореден финал на световно - слезлият току-що Рандал Кого-Муани бе най-съобразителен и с първото си докосване на топката отблизо направи 2:0.

В добавеното време мароканците имаха прекрасна възможност поне

Франция - Мароко 2:0 (1:0). Голмайстор: Тео Ернандес (5), Рандал Коло-Муани (80).. Съдия: Сесар Артур Рамос (Мексико). Жълт картон: Софиян Буфал.

Франция: Юго Лорис, Жул Кунде, Рафаел Варан, Ибрахима Конате, Тео Ернандес, Орелиен Чуамени, Юсуф Фофана, Усман Дембеле (78-Рандал Коло-Муани), Антоан Гризман, Килиан Мбапе, Оливие Жиру (65-Маркус Тюрам).

Мароко: Ясин Буну, Ашраф Хакими, Жауад Ел Ямик, Найеф Ажер, Ромен Саис (21-Селим Амалах, 78-Ез Абде), Нусаир Мазрауи (46-Яхия Атия-Алах), Хаким Зиеш, Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Софиян Буфал (67-Закария Абухлал), Юсеф Ен-Несири (66-Аберазак Хамдала).