Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Двукратният световен шампион Аржентина мина като валяк с 3:0 през финалиста от миналия мондиал Хърватия в мач, който определи първия участник в мача за титлата на 22-ото първенство на планетата в Катар.

Двубоят е на стадион "Лусаил", където в неделя ще се играе и мачът за титлата.

За него аржентинците чакат победителя от втория полуфинал Франция - Мароко.

Резултата в 34-ата минута откри капитанът на южноамериканците Лео Меси, който реализира дузпа, отсъдена за спъване на Лионел Алварес от вратаря Ливакович.

Това бе пето попадение за седемкратния носител на "Златната топка" на първенството с Катар, с което той се изравни с водача при голмайсторите Килиан Мбапе (Франция).

Финалистите от миналото световно изпаднаха в шок и само след 4 минути Лионел Алварес буквално прегази защитата и вратаря на хърватите, за да направи 2:0.

След почивката ситуацията не се промени особено и в 69-ата отново Алварес направи 3:0 след хубав пробив на Меси отдясно, последван от точен пас.

Парадоксално за някои хърватите бяха по-активни през първите 20 минути, макар и без чисти положения за гол, а притежанието на топката беше 65:35 за тях.

Но най-опасното положение в началото беше все пак за южноамериканците в 25-ата минута, когато Енци Фернандес отправи опасен удар отдалеч, но вратарят Ливакович спаси.

След почивката хърватският треньор Златко Далия направи три смени с надеждата да пречупи негативния ход на мача, но в 58-ата минута Меси можеше да направи 3:0.

Той успя да се провре през защитата на съперника до чиста позиция и би силно в близкия ъгъл на Ливакович, който обаче реагира добре и отби.

Удобно положение за гол на хърватите имаше малко по-късно, но след голямо разбъркване пред вратата на Аржентина първо Емилиано Мартинес, а после и защитник успяха да направят така, че да не се стигне до удар.

Аржентина - Хърватия 3:0. Голмайстори: Лионел Меси (34-дузпа), Лионел Алварес (39, 69). Съдия: Даниеле Орсато (Италия). Жълти картони: Кристиан Ромеро, Николас Отаменди; Матео Ковачич, Доминик Ливакович.

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина (86-Хуан Фойт), Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Николас Таляфико, Родриго де Паул (74-Есекуил Паласиос), Енцо Фернандес, Леандро Паредес (62-Лисандро Мартинес), Алексис Макалистър, Хулиан Алварес (74-Пауло Дибала), Лионел Меси.

Хърватия: Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Соса (46-Мишлав Оршич), Марсело Брозович (50-Бруно Петкович), Лука Модрич (81-Ловро Майер), Матео Ковачич, Марио Пашалич (46-Никола Влашич), Андрей Крамарич (72-Марко Ливая), Иван Перишич.