Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Аржентина оцеля на световното първенство благодерение на своя Меси(я). В 64-ата минута Лионел Меси отбеляза първия гол за победата над Мексико с 2:0. Той пое перфектно топката и с точен удар прониза Гиермо Очоа.

До този момент двата отбора имаха само по един точен удар в двубоя.

Това бе осмо попадение на Лео на световни финали. Толкова имат Диего Армандо Марадона и Кристиано Роналдо.

В 83-ата минута Меси изпълни бързо фаул и подаде на Енцо Фернандес и той с изключителен удар направи 2:0.

Победата изведе аржентинците на второ място в групата заради по-добра голова разлика от Саудитска Арабия, която падна с 0:2 от Полша по-рано през деня. На световното ФИФА не взема предвид директните мачове, а общата голова разлика. Вторият критерий е повече вкарани голове и чак след това е познатият навсякъде критерий на директния двубой.

Така поляците водят с 4 точки. Аржентина и Саудитска Арабия са с по 3, а Мексико остана с 1. На 30 ноември са решителните мачове в групата, като ще се срещнат точно Полша и Аржентина.

АРЖЕНТИНА - МЕКСИКО 2:0. (0:0). Голмайстори: Меси (64), Фернандес (83). Съдия: Даниеле Орсато (Италия). Жълти картони: Монтиел; Араухо, Е. Гутиерес, Ерера, Алварадо.

АРЖЕНТИНА: Ем. Мартинес - Монтиел (63-Молина), Отаменди, Лис. Мартинес, Акуня - Ди Мария (69-Ромеро), Де Пол, Родригес, Макалистър (69-Паласиос) - Меси, Лаут. Мартинес (63-Хул. Алварес).

МЕКСИКО: Очоа - Алварес (66-Р. Хименес), Араухо, Монтес, Морено (73-Алварадо), Гаярдо - Ерера, Гуардадо (42-Е. Гутиерес), Чавес - Лосано, Вега (66-Антуна).