Дискретните връзки на Шпионина на ХХ век Ким Филби с България

Група млади аристократи, отчаяни, че политиците водят света към кървавата Втора световна война заемат ключови постове в британските спецслужби МИ5 и МИ6. Това е елитен кръг благородници, завършили Кеймбридж и Оксфорд.
Сред тях са магнатът Виктор Ротшилд, Ким Филби, чийто баща заедно с Чърчил и Лорънс Арабски прекрояват Близкия изток, братовчедът на британската кралица Антъни Блънт и още много други.
Как тези младежи с блестящ интелект успяват да скарат Сталин с Хитлер, да заблудят Фюрера и да разиграват армиите му из цяла Европа и какви са дискретните връзки на Шпионина на ХХ век Ким Филби с България, ще научите от интервюто на Петя Минкова в предаването "100% будни" по БНТ.
Най-четени
-
Галерия Не К2, а Анапурна е най-смъртоносният връх в света
Всеки трети умира, само 250 са го изкачили Първите, които стъпват на него, падат в цепнатина, 4-ма спят в един спален чувал на -40 градуса, удря ги лавина, режат им пръстите на крайниците
-
Галерия Снежния леопард покори 10 пъти Еверест без кислород
Анг Рита е първият, който се изкачва на върха през зимата, прави аеробика цяла нощ, за да остане жив Без обувки и екипировка, той се катери 7000 м с тежко оборудване Губи първородния си син в
-
Секретно Жената на наш дипломат пренася половин килограм злато, без да подозира
Жената на служител от посолството ни в Кайро се оказала с половин килограм злато, без да подозира какво пренася през границата. Случката се развива през 70-те години
-
Когато за първи път гледах рекламата с Ники, Николета и Валери
Не съм ви споделял, но когато за първи път гледах рекламата с Ники, Николета и Валери, а Петелът извика: "Това е дузпа. Тя ще реши съдбата на титлата", аз чух "пиклата"
-
Служител на ДС: Горихме досиета, за да запазим агентите си
Разказ от първо лице за най-тайните събития в комунистическите служби от 1990 г. В поредицата на "168 часа" "Тайните на прехода - скритата история" ви предлагаме разказ от първо лице как са били