Четвъртък е добър краен срок за Украйна да приеме мирното споразумение
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в радиоинтервю, че според него четвъртък е добър краен срок за Украйна да приеме подкрепеното от САЩ предложение за прекратяване на войната с Русия, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
„Поставял съм много крайни срокове, но когато нещата тръгнат добре, крайните срокове могат да бъдат продължавани. Но според нас четвъртък е подходящ срок“, заяви американският президент в ефира на предаването на Брайън Килмийд по радио „Фокс Нюз“.
Предложеният от президента на САЩ Доналд Тръмп мирен план от 28 точки има за цел да сложи край на войната между Русия и Украйна, като предостави на Москва контрол над части от Източна Украйна, включително Донбас, като същевременно предложи гаранции за сигурност на Киев и Европа.
Проектът включва ограничения върху военния мащаб на Украйна, неразширяване на НАТО и икономически стимули за Русия, като например завръщане на световните пазари, съобщава Newsweek.

