Напишете дума/думи за търсене

Мартин Стоев е полудял от кеф след последната точка.
Снимки: FIVB
Мартин Стоев е полудял от кеф след последната точка. Снимки: FIVB

След 30 г. България отново ще играе финал на световно първенство по волейбол. И Мартин Стоев пак ще участва в него.

В здрав екшън момчетата му спечелиха с 3:2 (14:25, 25:21, 25:20, 20:25, 15:13) срещу Русия 1/2-финала на световното по волейбол за юноши до 19 г. в Иран.

В битката за златото националите ни ще срещнат победителя от сблъсъка между домакините и Полша, който започва след малко.

Преди 30 г. в Египет Мартин Стоев бе част от младежкия държавен тим на България, който стана световен шампион.

На първенството в Иран нашите момчета паднаха с 1:3 от Русия в групата, но в 1/2-финала със силна игра и тотално себераздаване пречупиха коравия съперник.

Георги Татаров бе най-резултатен за България с 23 т. Александър Николов добави 17 т.