Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Преди да бъде открит резултатът на "Трейс арена" главният съдия Ахмед Ахмед отмени гол на "Витоша" заради засада, Бойко Борисов се ядосва.

На стадион "Трейс Арена" в Стара Загора се проведе финалният мач от държавното първенство за ветерани между "Нефтохимик" (Бургас) и "Витоша" (Бистрица). С капитанската лента и номер 13 на гърба символичните "гости" от "Витоша" изведе премиерът Бойко Борисов.

Главен съдия на мача е ветеранът Ахмед Ахмед, който преди началото получи плакет от спортния министър Красен Кралев за приноса си към футболното съдийство в България.

В края на първото полувреме от финалния мач от Държавното първенство по футбол за ветерани днес "Витоша" /Бистрица/ поведе с 2:0 на "Нефтохимик" /Бургас/ и уверено протегна ръка към трофея. Премиерът Бойко Борисов изведе с капитанската лента и номер 13 на гърба своя отбор "Витоша" на стадион "Трейс арена" в Стара Загора, където се игра мачът. Головете през първото полувреме за столичани отбеляза Светослав Петров - първият с глава след асистенция на Борисов, вторият - с далечен удар от 20 метра.

Третият гол във второто полувреме вкара Денимир Пасхалис. Хеттрикът на министър-председателя Борисов донесе победата на "Витоша" (Бистрица), и така крайният резултат е 6:3.

Членът на изпълкома на БФС Камен Костадинов, шефът на Аматьорската лига Румен Вълков и министърът на спорта Красен Кралев раздадоха отличията за най-добри играчи в турнира. Купата за най-добър нападател отиде при Бойко Борисов.

Да подкрепи своите съграждани от "Нефтохимик" в Стара Загора присъстваше и кметът на Бургас Димитър Николов.

Капитанът на "Витоша" Бойка Бориков и главния съдия на мача Ахмед Ахмед от Бургас /вдясно/

С капиганската лента и номер 13 на гърба Бойко Бориксов изведе футболистите на "Витоша" на терена. Зад него в зелен беройски екип е кметът на Стара Загора Живко Тодоров.
В началото на финалния мач кметът на Бургас Димитър Николов /вляво/ седна на резервната скамейка на "Нефтохимик", за да подкрепи съгражданите си.
Спортният министър Красен Кралев връчи преди началото на финала плакет на главния съдия Ахмед Ахмед за приноса му в развитието на футболното съдийство в България.

Първото полувреме завърши при резултат 2:0 за символичните гости от "Витоша" с голове на Светльо Петров. За първия, отбелязан с глава, асистира Бойко Бориксов. На снимката: радостта на футболистите на "Витоша" след първия гол.
"Нефтохимик" /Бургас/ преди началото на финалния мач.