Кризата с боклука в кв. “Изток” доведе до нашествие на огромни черни хлебарки
Кризата със събирането на боклука в кв. Изток - София доведе до нашествие на огромни черни хлебарки във и около препълнените контейнери, които нахлуват по жилищата и сградите наоколо. Хората пръскат в домовете си, но източникът на нашествието е под разпореждането на Софийска община. Миналата година кметът Терзиев не можеше да се справи с боклука поради "тежкото наследство от миналото". Имам въпрос - колко време ще чакаме да се пребори с "наследството от миналото" и да свърши нещо в настоящето? Сега сме само края на май - чакат ни поредица от летни месеци. Ще поеме ли ангажиментите си най-богатата община в България или да организираме квартала за "самообслужване"?
P.S. По принцип цивилизацията започва тогава, когато се разделят боклука от града. Ние сме все още в очакване на този момент. Община Изгрев също би трябвало да има кмет - по предизборните кампании чуваме, че има такъв... След това няма сведения...
*От фейсбук

