Руски служби опитали да убият Зеленски поне 12 пъти от началото на войната
От началото на войната досега Русия се е опитала да убие Володимир Зеленски над дест пъти, твърдят украински официални лица, цитирани от "Инсайдър".
Писателят Крис Уипъл разказва тази история в книгата си "Борбата на живота му: вътре в Белия дом на Джо Байдън".
Уипъл твърди, че директорът на ЦРУ Бил Бърнс се е срещнал с украинския президент Володимир Зеленски в Киев. Пътуването е било тайно и се е провело преди руската инвазия миналата година. Бърнс е казал на Зеленски, че руснаците планират да го убият.
По това време Зеленски категорично отхвърлил идеята, че руснаците може да нападнат Украйна. Украинският президент смятал, че предупрежденията на Америка всяват паника.
Директорът на ЦРУ все пак предупредил украинския президент, че руските специални служби идват за Зеленски.
"Тази новина веднага привлече вниманието на Зеленски. Той беше много изненадан", пише писателят Крис Уипъл.
Месец по-късно Русия нахлу в Украйна и започна най-големият военен конфликт в Европа след Втората световна война.
Най-четени
-
Галерия Ето кой измисли, че българите били само една шепа народ
Руснакът Александър Дмитриевич Чертков (1789-1858) първи пуска в ход измислицата, че българите на Аспарух, които през 680 г. създават държава на юг от Дунав, са една малка орда
-
"Максиме, ако не беше напуснал генералската дъщеря, щеше да си народен артист"
За системата на театъра мога да кажа само това, че не е мръднала от соца, по отношение на политкоректност, връзкарство и раболепие. Нарочват се за “вся и всьо” определени творци и те “колят и бесят”.
-
Галерия Строго секретни сателитни снимки
Местата, на които няма карта, крият военни бази, ядрени обекти, резиденции и добре охранявани затвори Въпреки повсеместната дигитализация на земната повърхност все още има някои области на Земята
-
Защо синът на Станко Тодоров - Калин, да се изказва за картина на Джаксън Полък?
Защо синът на Станко Тодоров... Калин... да се изказва за картина на Джаксън Полък? Защо? Полък не е шивач... От
-
За 30 минути двама убити - шефа на Обществената безопасност и главния надзирател на затвора
Анархистите зачестяват своите изяви през 1922 г. На 25 май те застрелват на улицата Александър Греков - известен дипломат, общественик и журналист. Месец и половина по-късно следват две нови показни