Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Божидар Краев отбелязва първия си гол във вратата на Словения.

България направи отличен старт в новия турнир на УЕФА Лига на нациите с 2:1 над Словения в Любляна. И двете попадения бяха на бившия нападател на "Левски" и настоящ на датския "Мидтиланд" Божидар Краев.

Нашите откриха още в 3-ата минута, когато Кирил Десподов чукна една избита топка към Божидар Краев, който с удар от границата на наказателното поле прониза Белец.

В 40-ата минута обаче проспасме едно центриране от ляво и между Георги Костадинов и Божидар Чорбаджийски Миха Зайц засече топката с глава и я прати в мрежата на Пламен Илиев.

В 59-ата минута Ивелин Попов изведе Краев сам пред вратаря Белец, който не успя да овладее топката и нападателят я прати в мрежата.

До края на мача домакините имаха доста повече положения за гол, но Георги Костадинов удари греда в 77-ата минута.

На трибуните на стадион "Стожице" в Любляна бе и президентът на УЕФА Александър Чеферин.

СЛОВЕНИЯ: Вид Белец; Нейц Скубич, Аляж Струна, Боян Йокич; Ясмин Куртич, Рене Кърхин (66-Роман Безяк); Кевин Кампъл (82-Амир Дервишевич), Миха Зайц, Бенжамин Вербич; Андраж Шпорар (73-Томаж Матавж).

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев; Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Васил Божиков (46-Ангел Лясков); Симеон Славчев, Георги Костадинов, Тодор Неделев (82-Иван Горанов); Иван Бандаловски, Кирил Десподов, Божидар Краев (72-Мартин Райнов); Ивелин Попов.

В другия мач от нашата група следващият ни съперник Норвегия разпиля Кипър с 2:0. Стефан Йохансен вкара головете в 21-ата и 43-ата минута.

В мегадербито от най-висшата дивизия на последните два световни шампиона Германия и Франция завършиха кротко 0:0. Все пак домакините имаха повече шансове, но дебютантът Ареола бе изключително силен на вратата. На световното той влезе в историята като първия, станал шампион на планетата, без да има и минута за националния отбор.

В дивизия B Уелс унижи Ирландия с 4:1 след попадения на Том Лоурънс (6 мин), Гарет Бейл (18), Арън Рамзи (36) и Конър Робъртс (55). Шон Уилямс върна един гол в 66-ата мин.

Най-много мачове се изиграха в дивизия D. В група 1 Грузия унижи 2:0 Казахстан на Станимир Стоилов като гост. Георги Чехветадзе вкара историческия първи гол в Лигата на нациите в 69-ата мин, а само две по-късно Сергей Малий си вкара автогол. Латвия и Андора завършиха 0:0. В група 4 Армения надви с 2:1 Лихтенщайн. Маркос Пицели откри в 30-ата минута, но в 33-ата тимът от княжеството изравни чрез Сандро Волфингер. Тигран Барсегян донесе успеха на домакините в 76-ата мин. Македония пък разби с 2:0 като гост Гибралтар. Иван Тричковски откри в 19-ата, а в 35-ата Егжиян Алиоски добави още един в 35-ата.