Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

Франция спечели световната титла с 4:2 срещу Хърватия във финала на мондиала на стадион "Лужники" в Москва.

Петлите може да бъдат благодарни на главния рефер, който се намеси решително в тяхна полза през първото полувреме.

Арбитърът първо отсъди несъществуващ фал в полза на французите, след което Марио Манджукич си отбеляза автогол.

Хърватите се върнаха в мача с изравнително попадение на Перишич.

Малко след това обаче реферът отново влезе в центъра на вниманието, след като даде много спорна дузпа за петлите и те отново поведоха. Съдията отиде да се посъветва със системата VAR и видеоповторенията и неговите помощници в тъмната стаичка явно го окуражиха да даде спорната дузпа.

През втората част французите тотално доминираха и вкараха нови два гола, преди Манджукич да отбележи второ попадение на своя отбор. Но хърватите нямаха нито време, нито сили за обрат.

През първата част имаше интересна ситуация, в която фенове на хърватите нахлуха на терена, но стюардите бързо овладяха ситуацията.

Това е втората световна титла, след като французите триумфираха в собствената си страна през 1998 г.