Вход

Забравена парола

Смяна на парола

Напишете дума/думи за търсене

22 000 не стигнаха - ЦСКА падна от "Копенхаген" 1:2 в София Снимки: Боян Кирилов

22 000 зрители по трибуните на стадион "Васил Левски" искаха победа за ЦСКА над "Копенхаген" в III предварителен кръг на Лига Европа, но те не успяха да помогнат на любимците си за нещо повече освен почетна загуба 1:2.

Всичко тръгна супер за "червените", които в 15-ата минута дръпнаха в резултата.

Кирил Десподов изведе дежурния голмайстор на ЦСКА Мауридес вляво в наказателното поле и бразилецът прокара топката между краката на датския вратар.

Преломът настъпи между 36-ата и 41-ата минута - първо Джеси се контузи и трябваше да бъде принудително заменен от Жоржиньо, а след това Чорбаджийски плесна с ръка Н'Дойе през лицето и съдията показа директен червен картон на централния защитник на ЦСКА.

В 64-ата минута логичното се случи - 1:1 след страхотен удар на словака Вавро от над 20 метра.

Победното попадение за гостите дойде след дузпа, направена от Десподов и вкарана от Кенан Кодро - син на съотборника на Стоичков в "Барселона" от средата на 90-те години Мехо Кодро, също босненски национал.

ЦСКА - "КОПЕНХАГЕН" 1:2 (1:0). Голмайстори: Мауридес (15); Вавро (64), Кодро (74-дузпа).

ЦСКА: Черняускас, Секулич, Перейра, Чорбаджийски, Лясков, Пинто, Бикел, Десподов (78-Антов), Тиаго (44-Дюлгеров), Джеси (36-Жоржиньо), Мауридес.

"КОПЕНХАГЕН": Йоронен, Папаянопулос, Биеланд (45-Вавро), Фишер, Томсен (62- Сков), Зека, Кодро, Н'Дойе, Бойлесен, Анкерсен, Фалк (76-Грегош).